w

Myśleli, że są sprytni. Wrzucili do skrzynki te ulotki z numerem telefonu

Ludzie od dawna narzekają na jeden, ten sam typ ulotek, który dostają do swoich skrzynek pocztowych.


Czasami ilość otrzymywanych ulotek do skrzynki pocztowej naprawdę może zirytować. Wracacie z pracy do domu, a tu cała skrzynka zapełniona bezsensownymi rzeczami, które od razu idą do kosza.

Wiadomo, wiele firm się przez to reklamuje i widocznie takie ulotki rzeczywiście się sprawdzają. Jednak coraz więcej osób dostaje tego typu karteczki, chociaż najczęściej są zwykłym oszustwem.

Od razu to wyrzucajcie

Reklama

Warto się uczulać na tego typu rzeczy, bo do skrzynek pocztowych dostęp może mieć praktycznie każdy. Szczególnie gdy nasza skrzynka znajduje się w łatwo dostępnym miejscu, gdzie każdy może wejść.

Jeśli w swoich skrzynkach znajdujecie często tego typu ręcznie pisane ulotki, gdzie jakaś „szczęśliwa rodzina” szuka mieszkania, to… najlepiej od razu to wyrzućcie i się nie zastanawiajcie.

https://twitter.com/marcinnaps/status/1763495837252960599

Tego typu ulotki niemal za każdym razem są oszustwem. Wiadomo, że ludzie, chcąc sprzedać mieszkanie, zazwyczaj wolą oddać je osobie prywatnej. To dlatego firmy starają się w ten sposób wzbudzić zaufanie i udawać, że tak naprawdę sprzedają dom jakiejś „szczęśliwej rodzinie”, a nie instytucji, która potem tym handluje.

A tak naprawdę bardzo łatwo to sprawdzić, czy taka ulotka jest prawdziwa, czy nie. Chociażby po numerze telefonu.

Oczywiście coraz więcej osób wie, że takie ulotki nie są prawdziwe. Warto jednak się uczulać na takie rzeczy i uczyć np. starsze osoby, na co w tych czasach uważać.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Różne