w

UPC samo sobie zaprzecza i miesza. Internet i nowe routery, zamykane usługi i chaos

Play w kwietniu tego roku oficjalnie mówiło, że nie chce wygaszać marki UPC w sposób nagły. Tymczasem po zaledwie kilkudziesięciu dniach padła informacja o tym, że UPC idzie do piachu, a oferty wygasają.


Przejęcie UPC przez Play miało się odbywać stopniowo i powoli. Samo Play mówiło o tym, że marka jest dobrze kojarzona, szczególnie ze względem usług związanych z Internetem. Wiadomo, że UPC lubiło sobie nagle przerwać połączenie albo wymusić restart routera, ale ogólnikowo było całkiem okej.

Teraz UPC zostało przejęte przez Play i zaczyna się masa pytań. Niby maile przychodzą od UPC, niby wszystko robi się na stronie UPC i dalej to „działa”, natomiast już teraz nie można kupić nowych usług od UPC, a od Play.

Dziwne, że od kilkunastu dni do klientów dzwonią także ludzie z UPC informujący o podwyżkach przy umowach bezterminowych. Ci informują, że wszyscy mają teraz podwyżki i nie da się nic z tym zrobić. Wystarczy poczekać i nagle okazuje się, że nie tylko nie ma podwyżek, ale też można załatwić sobie zniżkę.

Co dalej z Internetem?

Play wzięło się w pierwszej kolejności za telewizję. Jeżeli macie aktywne usługi UPC, to na razie nic u Was się nie zmienia. Problem mają nowi klienci, bo można kupować tylko od Play. Dlaczego to problem?

Play wprowadziło dziwne pakiety na bazie punktów. Oprócz tego, żeby mieć telewizję, należy również posiadać Internet. Nie da się wziąć jednego bez drugiego. Jeżeli jesteście klientami UPC, macie Internet, TV, to na ten moment nie ma żadnych informacji o zmianach. Gorzej, że wszystko to miało się dziać powoli, a już teraz UPC znika z nowych ofert. Podpisuje się umowy z Play.

Nadal wszystko dzieje się przez stronę UPC, nadal dostajecie informacje od UPC, a nie od Play. Jaja zaczną się wtedy, gdy dojdzie kwestia zmiany danych na umowach. Wtedy mogą się rozdzwonić telefony z propozycją podpisania nowych umów. Warto więc już teraz przeanalizować to, co macie w UPC i to, ile płacicie.

Obecne oferty wyglądają tak:

Jest też Internet 5 GB/s:

Warto zwrócić uwagę na to, że przy ewentualnej wymianie dostajecie od razu nowy router – czarny, w teorii lepszy. Oprócz tego macie w najtańszym pakiecie 35 kanałów. Czyli za 300 MB/s, 35 kanałów telewizyjnych to 55 złotych.

Czy zmieniać teraz? Większość jednak utrzymuje, że się wstrzyma, bo nie wiadomo jeszcze, co Play wymyśli, by zatrzymać klientów.

DołączObserwuj
Więcej z Różne