w

Abstra pozwane za swój film o Aptekarzach “Do zobaczenia w sądzie”

Grupa Abstra może mieć problem za jeden ze swoich ostatnich filmów.


Grupa Abstra to jeden z największych zasięgowych projektów w polskim internecie. Kilka kanałów na Youtube miesięcznie przynosi ogromną oglądalność.

W jednym z ostatnich filmów Abstra pokazało “Czego NIE mówią: APTEKARZE”, co wywołało dość spore poruszenie w środowisku aptekarskim.

“Do zobaczenia w sądzie”

Na Twitterze Tomasz Leleno poinformował, że będzie interweniował w tej sprawie. Jak czytamy, film ma ośmieszać pracę farmaceuty.

“Niestety zamiast śmiechu pozostaje niesmak, żenada i naruszenie dóbr osobistych. Nasza odpowiedź jest równie prześmiewcza. Do zobaczenia w sądzie, zgrywusy”

Na stronie internetowej umieszczono przedsądowe wezwanie do:

  • do natychmiastowego zaniechania działań polegających na publicznym rozpowszechnianiu informacji naruszających prawo i dobra osobiste farmaceutów, tj. do usunięcia ww. filmu z serwisu internetowego „YouTube” oraz innych serwisów internetowych, w których został zamieszczony ww. film;
  • do wskazania autora/autorów ww. filmu, poprzez przekazanie imienia, nazwiska, a także zajmowanego stanowiska.

Przyczyną wezwania jest przedstawienie zawodu farmaceuty w krzywdzący sposób. Na ten moment film dalej jest dostępny i ma nieco ponad 1.5 mln wyświetleń.