w

Ban na Twitch zabiera teraz subskrypcję na kanale. Kolejne zmiany na platformie

Twitch niedawno zaktualizował kwestię banów na Twitch. Okazuje się, że nie o wszystkim od razu poinformowano.


Nowe zasady na Twitch sprawiają, że po otrzymaniu bana na jakimś kanale, nie widzimy kompletnie czatu, a każde nasze nowe konto z automatu otrzymuje “shadowbana” na kanał streamera, który nas zbanował.

Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Jeżeli osoba, która posiada subskrypcję zostanie zbanowana, to traci swojego suba.

Nowe zasady Twitch

Jeden ze streamerów zbanował swojego widza, który zgłosił, że ban zabrał mu subskrypcję na kanale. Faktycznie, jeżeli widz otrzyma permanentną blokadę, wówczas automatycznie traci subskrypcję.

Twitch mocno zaostrzył swoją politykę banów. Jest to jednak dobry kierunek, bo do tej pory zbanowanie kogoś na czacie praktycznie niczym nie skutkowało. Ten ktoś robił sobie kolejne konto i ponownie trollował. Teraz zostało to ukrócone, przynajmniej w jakimś stopniu.

Streamerzy i widzowie Twitch mają jednak wątpliwości, czy ban powinien wpływać na status subskrypcji. Z drugiej strony, permanentna blokada powinna oznaczać, że nie chcemy widzieć już więcej konkretnej osoby na kanale, więc teoretycznie nie przyda jej się już sub.