w

Będzie więcej Polaków w Twitchu. Czym dokładnie będą się zajmować nowe osoby na platformie?

Twitch oficjalnie uruchomił rekrutację dla osób polskojęzycznych.


Twitch w Polsce rozwija się niesamowicie szybko. Coraz więcej streamerów, coraz większe liczby i co za tym idzie, coraz większe zapotrzebowanie na Polaków w samej platformie. W sieci znalazła się oficjalna oferta pracy dla osób, które chcą pracować dla TTV.

Oczywiście nadal trzeba dobrze mówić po angielsku, tutaj kompletnie nic się nie zmienia, natomiast jednym z kluczowych wymogów jest znajomość języka polskiego.

Za co będą odpowiedzialne nowe osoby?

Dział, do jakiego prowadzona jest rekrutacja to wsparcie. Twitch oferuje szereg różnych bonusów, jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że praca jest na miejscu. Oznacza to tyle, że będzie trzeba się przeprowadzić do Londynu, Irvine, lub San Francisco.

https://boards.greenhouse.io/twitch/jobs/5232947002

Póki co nie wiadomo, ile osób przyjmie Twitch i jak długo będzie trwała rekrutacja. Jest to jednak dobry znak dla całego polskiego TTV – można się spodziewać większego zaangażowania platformy na polskim rynku.

Choć i tak w ostatnim czasie Twitch przyspieszył. Pojawia się coraz więcej inicjatyw typowo społecznościowych w postaci turniejów, jakichś bonusowych wydarzeń organizowanych ze streamerami etc.