w

Beka z Medusy na Cage’u i „Co ten meduza pie*doli?”, czyli mocne słowa od Paramaxila

Medusa jest obecnie jednym z najchętniej oglądanych streamerów Twitch. Swoimi słowami i czynami wzbudza jednak sporo kontrowersji, co przy tej skali popularności jest w miarę normalne.


Medusa i jego Kongo TV nadal ogląda się na tyle dobrze, że streamer w tym momencie jest TOP 1 polskiego Twitcha pod względem obejrzanych godzin. Warto jednak zwrócić uwagę, że ma ponad dwukrotnie więcej przestreamowanych godzin od Ewrona będącego na drugim miejscu.

streamerzy.pl

Dawno nie było streamera, który był w stanie przebić Ewrona i konkurować z nim tak długo, czyli powyżej miesiąca. Ostatnim, któremu się to udało, był Gucio.

Medusa i jego przecieranie szlaków

Medusa zajmuje się głównie IRL-ami i jak powiedział na wczorajszym Cage’u Fame MMA, przeciera szlaki, a same transmisje IRL dopiero stają się popularniejsze.

Z tymi słowami zdecydowanie nie zgodził się Paramaxil – zbanowany obecnie streamer Twitch, który IRL-e tworzył od lat.

Streamy IRL faktycznie są przecież obecne na polskim Twitchu od dobrych kilku lat. Wszyscy stali widzowie pamiętają ekipę Pajalocka, która potem poszła w swoje strony. Akcje z kajakiem, potem słynnego już bana, o którym mówił TVN. Paramaxil też miał swoje momenty, chociażby z pływaniem na tratwie. Potem pałeczkę przejęli Franio z Szymoolem, każdy kojarzy melinę i przedłużany, który zaczął się od żartu albo wcześniej z tekstem „gruba, pijesz?”. Dziwnych, nietypowych akcji z IRL-ami na polskim Twitchu było całe multum.

Dzisiaj dzięki TikTokowi zasięgi są jednak zdecydowanie większe, trudno jednak mówić tutaj o przecieraniu szlaków. Faktycznie Medusa nie powiela niektórych schematów, jak wywożenie gdzieś w losowe miejsce, natomiast ogólny zamysł chodzenia po mieście z kamerą nie jest niczym nowym. W międzyczasie byli mniejsi i więksi streamerzy, którzy chcieli się tym zająć albo zajmowali – kończyło się to bardzo różnie.

Dobrze skwitował to Bonkol, który napisał, że Medusa może będzie pierwszym takim streamerem, który nie dostał bana:

Praktycznie wszyscy, którzy się tym zajmowali tak na full-time, mieli już bany albo nadal mają.


Warto wspomnieć także o sytuacji, która przejęła TikToka. W pewnym momencie Cage’a ludzie zaczęli porównywać Medusę do dość popularnej postaci:

Klip: freakshotzpl

Medusa raczej się o to nie obrazi, bo taki ma już charakter. Zresztą na jego streamach często pojawia się Rutkowski Patrol.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka