w

“Bezużyteczna” zmiana na Twitchu, która po raz kolejny zdenerwowała streamerów

Zmiana wprowadzona w poleceniu /me sfrustrowała społeczność streamerów i widzów.


28 kwietnia Twitch ogłosił, że zmienia polecenie czatu “/me”, a konkretnie jego działanie. Dotychczas polecenie to służyło do nadawania wiadomości rozmówcom tego samego koloru, głównie służyło to pewnego rodzaju zabawie. Okazało się jednak, że powoduje to pewne problemy streamerom, ponieważ niektórzy widzowie oszukiwali streamerów i innych uczestników czatu, że uiścili darowiznę.

W związku z tym deweloperzy postanowili przeciwdziałać takim problemom i wprowadzić pewne zmiany.

Jak teraz działa komenda “/me”?

Od teraz polecenie “/me” sprawia, że tekst jest napisany kursywą, natomiast bez zmian pozostaje jego kolor. Streamerzy nie są zadowoleni z tej zmiany, ponieważ nierzadko znajdują duże zastosowanie w tej komendzie. Ponadto według społeczności Twitch powinien się zając zdecydowanie poważniejszymi sprawami, gdyż platforma ma mnóstwo innych problemów, które powinny zająć wyższe miejsce w hierarchii.

Społeczność proponuje również, aby dać możliwość korzystania z komendy “/me”, która nadaje kolor tekstowi, przede wszystkim moderatorom. Byłaby to całkiem rozsądna opcja, ponieważ polecenie to przydawało się najbardziej osobą z taką rolą.

Trudno powiedzieć czy Twitch zechce wysłuchać streamerów oraz widzów i powrócić do poprzedniego stanu komendy “/me” lub chociażby wprowadzić kolejne zmiany. Wszystko okaże się już w najbliższych dniach.