w

Brat Tfue usunął wszystkie swoje filmy na Youtube. Kanał z ponad 5mln subów

Youtube wziął się za kolejny kanał. Tym razem padło na Joogsquad, brata Tfue.


Tfue ma obecnie na Youtube ponad 12 milionów subskrypcji i zajmuje się przede wszystkim grami. Joogsquad również jest youtuberem i także ma ogromną ilość subskrypcji przekraczającą 5 milionów.

Ostatnio było o nim głośno między innymi z powodu “zmiany” znaku Hollywood na Hollyboob. Doszło nawet do aresztowania, ale finalnie nie było z tego żadnych konsekwencji poza mandatem za przechodzenie w niedozwolonym miejscu.

Youtube usuwa film z 2012 roku

Trudno powiedzieć, czy to przez tę akcję, czy ogólnie treści na kanale Joogsquad, natomiast platforma Google postanowiła usunąć film z 2012 roku, uznając go za nieodpowiedni.

W efekcie youtuber podjął decyzję o usunięciu wszystkich stworzonych filmów od 2007 roku. Wszystko przez to, by kanał po prostu nie został zbanowany.

Obecnie na kanale nie ma absolutnie żadnego filmu, a zespół stojący za kanałem zastanawia się teraz, czy nie powołać do życia własnej strony z możliwością publikowania filmów – konkurencji Youtube, na początku tylko i wyłącznie z filmami wybranych twórców. Dostęp do strony byłby płatny od 5 do 10 dolarów.

Czy to się uda? Były już takie projekty i żaden z nich nie okazał się sukcesem. Nawet w Polsce powstawały alternatywy Youtube i Twitcha – wszystkie umarły. Dla Polaków będzie to jeden z wielu projektów, o których prawdopodobnie nigdy by nie usłyszeli.