w

Ci użytkownicy nie będą mogli wchodzić na “NSFW” serwery Discorda, nawet, jeżeli mają 18 lat

Discord zaktualizował swoje zasady, efektem czego są nowe ograniczenia w kwestii serwerów “NFSW”.


Kilkanaście godzin temu Discord zaktualizował swoje zasady względem specyficznych serwerów, na których często umieszczane są treści dla dorosłych. Co jednak ciekawe, nowe ograniczenia będą dotyczyć także tych, którzy mają ukończone 18 lat.

Sprawa dość dziwna, bo chodzi tutaj o wszystkich użytkowników iOS na urządzeniach mobilnych. Ci według nowych zasad nie będą mogli wchodzić na serwery NSFW, przynajmniej korzystając z mobilnej wersji Discorda.

Ograniczenie dla serwerów NSFW

Kilkanaście godzin temu Discord potwierdził, że posiadacze systemów iOS nie będą mogli wchodzić na serwery z treściami oznaczonymi jako “NSFW”.

Nadal natomiast będzie to możliwe w przypadku wersji Discorda dekstopowych i tych dostępnych przez przeglądarkę. Pytanie tylko, dlaczego platforma podjęła w ogóle taką, a nie inną decyzję. Wstępnie mówi się, że to Apple wymusiło takie, a nie inne postępowanie Discorda. Nie zostało to jednak jeszcze potwierdzone.

Discord natomiast sam w kodzie umieścił taką wiadomość:

“Sorry about this, but App Store rules say you can’t join age restricted servers on iOS. Please use the desktop app or website to join this server.”

Wydaje się więc, że rzeczywiście powodem jest samo Apple, a nie komunikator i jego własne, wewnętrzne zasady.