w

Co się zmienia w kontach dla dzieci na TikToku? Poczują to wszyscy poniżej 18 roku życia

TikTok wprowadza zmiany dla osób poniżej 18 roku życia.


TikTok nauczony ostatnimi wydarzeniami, które prawie doprowadziły do jego zbanowania na terenie USA podjął konkretne kroki w celu “ochrony dzieci”. Większość użytkowników komentuje, że niezbyt to pomoże, natomiast faktycznie jest w stanie ograniczyć negatywne komentarze.

O co chodzi? Konta dzieci będą ustawiane na prywatne. Wiąże się to z tym, że ich filmów nie będzie mógł komentować nikt oprócz wcześniej zaakceptowanych osób. Co jeszcze ulegnie zmianie?

Co się zmienia?

Osoby pomiędzy 13 a 15 rokiem życia będą miały domyślnie ustawione konta na prywatne. Oznacza to tyle, że jedyne ustawienie odnośnie filmów to możliwość wybrania, czy widzieć je mogą znajomi, czy kompletnie nikt. Wiąże się to także z komentowaniem, które będzie zablokowanie.

Osoby od 16 do 17 lat od razu będą miały ustawioną widoczność tylko dla znajomych i co ciekawe, pobieranie zostanie ograniczone tylko do materiałów stworzonych przez osoby mające powyżej 16 lat. Użytkownicy do tego wieku nie będą mogli także pisać prywatnych wiadomości z innymi za pośrednictwem TikToka. Warto tu wspomnieć, że te ustawienia można sobie zwyczajnie zmienić.

Większość podaje fałszywą datę urodzenia. Jeżeli ktoś w aplikacji zaznaczył 18 lat, to nie powinien zauważyć żadnej różnicy poza tym, że teraz nie będzie mógł odtwarzać TikToków najmłodszych użytkowników. Czyli przykładowo jeżeli ktoś ma 13 lat i nagrał film, to domyślnie inni nie będą mogli go zobaczyć ani skomentować. W przypadku osób powyżej 15 lat pojawi się opcja komentowania dla znajomych.

Twórcy aplikacji zapowiadają, że to jeszcze nie wszystko, ale póki co to są ograniczenia, które zaplanowano. Czy zadziałają? Całkiem możliwe, że tak, o ile ludzie nie założą sobie nowych kont z innym wiekiem lub zmienią ustawienia.