w

Co Twitter napisał po wczorajszej awarii Facebooka? Grzecznie przywitano wszystkich nowych

Wczoraj Facebook i inne powiązane z nim aplikacje przestały działać na dobre sześć godzin. Wszyscy więc przerzucili się na Twittera.


Facebook, Instagram i inne powiązane aplikacje miały wczoraj poważne problemy techniczne, które całkowicie wyłączyły większość mediów społecznościowych z użytku. Dzisiaj wszystko już działa, ale ewidentnie awaria sprawiła, że część osób pozakładała sobie nowe konta na Twitterze, który w tamtym momencie jako jedyny normalnie działał.

Twitter staje się coraz popularniejszy również w Polsce. Używają go w szczególności influencerzy i osoby związane ze światem esportu. Od dłuższego czasu był kojarzony jedynie z polityką, natomiast w dość szybkim tempie się to zmienia.

Co napisał Twitter do Facebooka?

Można się było spodziewać, że sam Twitter w jakiś sposób nawiąże do wczorajszej awarii i faktycznie tak się stało. Na oficjalnym profilu pojawiło się proste przywitanie.

Oczywiście podpięły się pod to inne marki, w tym McDonald’s, który spytał, czy Twitter chciałby coś zamówić.

Czy ta awaria spowoduje, że Twitter stanie się jeszcze popularniejszy? Tego nie wiadomo. Platforma ma swoich fanów, którzy dzielą się na różne społeczności, natomiast nadal ludzie powtarzają, że jednak brakuje Twitterowi kilku opcji, w tym chociażby grup. Porozumiewanie się jedynie tagami bywa kłopotliwe.