w

Co z Kawiaqiem i Tucznikiem? Jest decyzja. Areszt przedłużony

Reklama

Jest i wyczekiwana decyzja. Okazuje się, że streamerzy nie wyjdą na wolność. Pozostaną w areszcie.


Kawiaq nie zostanie wypuszczony z aresztu. To samo z jego kolegą. Obaj pozostaną w areszcie na kolejne 3 miesiące. Informacje te przekazuje Esportmania. Dzisiaj nie ma jakichś wielkich rewelacji. Jest informacja o tym, że Kawiaq i Tucznik zostają w areszcie.

Nadal nie przyznają się do zarzucanych czynów, idą w zaparte. Wszystko było to jednak zapisywane na streamach, a wiadomo, że nagrania są zabezpieczone. Trudno będzie się z tego sensownie wybronić.

Blisko rok w areszcie

Reklama

Wiele osób się cieszy i wyraża pochwałę. Inni mają trochę wątpliwości, czy rzeczywiście streamerzy powinni znajdować się w areszcie przez 9 miesięcy, skoro ilość dowodów jest tak duża. Najwyraźniej jest taka potrzeba, bo sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

Kiedy oni wyjdą? Areszt został przedłużony do 21 sierpnia 2024 roku. Może zostać ponownie przedłużony, ewentualnie już wtedy streamerzy usłyszą konkretne zarzuty i będą sądzeni.

Czyli łącznie spędzą w areszcie przynajmniej 9 miesięcy. Mało kto jakoś szczególnie żałuje, że tak to się potoczyło, oprócz samych streamerów jako takich. Największy problem mają oczywiście przez zachowanie na streamach, ale jeden zarzut jest za obrażanie na platformach społecznościowych. Łącznie grozi im do 8 lat pozbawienia wolności, ale są małe szanse, że zostanie to przyklepane w takim wymiarze.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka