w

Czy Discord zbanuje ludzi, którzy użyli fałszywej karty, by dostać Nitro za darmo?

Część osób, która nie miała pod ręką karty lub z różnych względów nie dodawała własnej, martwi się o swoje konta i jednocześnie serwery.


Obecnie nadal można odebrać status Nitro na 3 miesiące za darmo. Wszystko to za pośrednictwem Epic Store. Każdy użytkownik bez większych problemów może dostać Nitro pod warunkiem, że ma zarejestrowane konto w sklepie Epic i że skonfiguruje swoje płatności.

To właśnie ten drugi krok dla wielu osób okazał się zbyt trudny. Wiele osób zaczęło więc kombinować z fałszywymi danymi. Części już wyświetla się komunikat o tym, że ich płatność wymaga autoryzacji.

Będą bany za fałszywe karty na Discordzie?

Przede wszystkim na dzisiaj nie potwierdzono, że Discord będzie nakładał bany. Faktycznie jednak części osób wyświetlają się komunikaty o wymaganej autoryzacji płatności.

Jeżeli chodzi o fakty:

  • Tak, Discord może rozróżnić konta, na których użyto fałszywej karty lub takiej, która pochodzi ze zgłoszonej kradzieży.
  • Tak, Epic także może rozróżnić takie konta, co w przeszłości potwierdzało się przy okazji kombinacji z Fortnite.
  • Tak, podanie fałszywej karty może skutkować dodatkowymi konsekwencjami.
  • Nie, na ten moment nie potwierdzono, że ktokolwiek dostał bana.
  • Nie, nie wiadomo, czy odpięcie płatności i rezygnacja z Nitro może uchronić przed banem.
  • Nie, Discord nie wydał oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Wszyscy, którzy podawali fałszywe karty. doskonale wiedzieli, że robią coś, czego nie powinni. Trudno więc mieć pretensje, jeżeli Discord mimo wszystko zbanuje takie konta i jak najbardziej jest na to szansa, jednak w tym momencie niczego konkretnego nie potwierdzono.

Niektórzy już usuwają swoje płatności i rezygnują z Nitro w obawie przed utratą konta czy nawet swoich serwerów. W sieci można znaleźć ostrzeżenia, że podawania danych na fałszywe karty to poważne przestępstwo, ale dokładnie to samo mówiono przy okresach testowych Twitch Prime (odbieranie nagród do Fortnite czy LoLa), wówczas nie niosło to za sobą żadnych konsekwencji.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka