w

Discord wprowadzi to, o co ludzie prosili od miesięcy. Przyda się przy rozmowach ze znajomymi

Discord pracuje nad kolejną funkcją, o którą prosili od dłuższego czasu użytkownicy.


Discord ostatnio znowu zaczął mocno się rozwijać. Co kilka dni użytkownicy dowiadują się o kolejnych rzeczach, jakie platforma chce wprowadzić. Tym razem dotyczy to rozmów grupowych, a konkretnie wychodzenia z nich.

Za każdym razem, gdy ktoś podejmuje jakąś akcję w stosunku do rozmowy grupowej, to wszyscy z grupy się o tym dowiadują. Głównie dlatego, że Discord wysyła wszystkim odpowiednie powiadomienie.

Ciche wychodzenie z rozmów

Okazuje się, że platforma planuje dodać nową funkcję, a raczej “checkbox”, który wyciszy te powiadomienia. Dzięki temu będzie można wyjść z zaznaczeniem, by nie informować wszystkich w rozmowie grupowej.

@Kanzuke

To prawdopodobnie dopiero pierwszy krok w kwestii wyciszania niektórych powiadomień, czy alertów. Discord wie, że są one dość irytujące, więc zapewne po poprawnym sprawdzeniu tej konkretnej funkcji, pojawią się kolejne i kolejne.

To pokazuje, że DC naprawdę słucha swojej społeczności. Jedynym znakiem zapytania jest termin wprowadzenia tego. Znając standardy Discorda może to potrwać nawet kilka ładnych tygodni.