w

Discord wprowadził opcję, o którą prosili użytkownicy. Wzrośnie liczba osób mających Nitro?

Discord co chwilę wprowadza jakieś nowe funkcje, opcje i możliwości. Ta ostatnia dotyczy Nitro, a konkretniej płatności.


Status Nitro nie jest szczególnie tani. Nieco bardziej opłacalne jest wzięcie go na rok, wtedy można zaoszczędzić te 16%. Ludzie jednak nie zawsze mają 200 złotych na to, by móc wysyłać dłuższe wiadomości i większe pliki.

Dlatego od wielu miesięcy użytkownicy prosili, by platforma wprowadziła także inne opcje płatności – najlepiej, gdyby dało się ustawić konkretną liczbę miesięcy, którą chcemy opłacić z góry i wtedy zaoszczędzić te kilka lub kilkanaście procent.

Do tego jeszcze daleko, ale jest pierwszy krok

Część użytkowników informuje, że Discord dodał możliwość płatności za 6 lub 3 miesiące. Dzięki temu przy 3 miesiącach oszczędza się 5%, natomiast przy 6 miesiącach jest to 8%. Nie wiadomo jeszcze, ile osób ma taką możliwość, ale zapewne za jakiś czas wszystkim pojawi się taka opcja.

https://www.reddit.com/r/discordapp/comments/w1soa5/discord_added_3_month_and_6_month_plans_also_says/

Możliwe, że dzięki temu Nitro będzie miało niedługo więcej osób, ale trudno powiedzieć, w jakim stopniu zwiększy to sprzedaż. Na pewno masa osób o to prosiła, więc w teorii powinno to zadziałać pozytywnie dla Discorda.