w

Dlaczego ceny subskrypcji Netflixa prawdopodobnie niedługo znacznie wzrosną?

Już niebawem wzrosną koszty subskrypcji Netlifxa? Wynika to z raportów.


Mimo, iż Netflix ma fantastyczne treści, firma znana jest również z podnoszenia cen co kilka lat. To, co kiedyś było prostą, stałą opłatą abonamentową w wysokości 8 dolarów, teraz może wynosić od 9 do 16 USD za członkostwo premium. Prawdopodobnie już niebawem dojdzie do kolejnej podwyżki cen, zwłaszcza, że Netflix jest teraz popularny, jak zawsze.

Czy rzeczywiście dojdzie po podwyżek cen?

Według Alexa Giaimo, czyli wiceprezesa Jefferies (banku inwestycyjnego i firmy świadczącej usługi finansowe) w Netflixie nastąpiła ostatnio wewnętrzna zmiana w firmie dotycząca tego, czy należy podnosić ceny. Według Giaimo, serwis rozważa teraz podwyżkę cen, jednak szczegóły nie są jasne.

Giaimo mówi, że jego zdaniem skok cen najprawdopodobniej uderzy w Europę i będzie to wzrost od 1 do 2 dolarów miesięcznie. Zwiększenie cen w Ameryce również nie jest wykluczone i nie jest jasne, czy istnieje możliwość, by dotknęła oba obszary świata.

Nie wiadomo, kiedy włodarze postanowią podnieść opłaty za korzystanie z serwisu. Giaimo mówi o wzroście w „bliskiej lub średniej perspektywie”, lecz nie wiadomo, co to dokładnie oznacza.

Warto przypomnieć, iż ostatnia podwyżka miała miejsce jeszcze na początku 2019 roku, zatem dość niedawno.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka