w

Dlaczego Friz musiał zmienić nazwy swoich odcinków na Youtube? Jaki był powód?

Fot. https://youtu.be/kamYAxNnd1A

Widzowie śledzący działalność Friza doskonale wiedzą, że ten zmienił nazwy kilku odcinków. Dlaczego?


Nie ulega wątpliwości, że Friz ma ogromną wiedzę odnośnie Youtube. Ekipa jako całość doskonale wie, jak wybić nowy kanał i jak spowodować, by był chętnie oglądany. Genzie jest tego idealnym przykładem.

Czasem jednak nawet i Ekipa może coś poprawić. Friz po rozmowie z “gościem specjalnym” doszedł do wniosku, że zmieni nazwy swoich odcinków. W sumie zmieniono wszystkie tytuły z “T5M”.

Skąd zmiana tytułów?

Friz na swoim Twitterze dał znać, że po rozmowie z tajemniczym gościem doszedł do wniosku, że musi zmienić nazwy filmów na kanale Genzie. Przypomnijmy, że do tej pory były one bardzo proste – nazwa projektu, czyli w tym przypadku “Twoje 5 minut” oraz nazwa odcinka.

Nie było tutaj wielkiej filozofii. Po kilku odcinkach okazało się, że niekoniecznie jest to najtrafniejsze nazewnictwo.

Po rozmowie z jednym z gości specjalnych doszedłem do wniosku ze muszę zmienić tytuły wszystkich odcinków T5M. Jutro pozmieniam.

I choć było bardzo przejrzyste, to Karol uznał, że należy je zmienić. Teraz pytanie, kto jest tym gościem specjalnym? Pod wpisem odezwał się Gimper, który ma doświadczenie w kwestii tytułów zawierających numerację odcinka.

Istnieje więc spora szansa, że chodzi właśnie o niego – to się okaże zapewne za jakiś czas. Dlaczego jednak nazwy zostały zmienione? Friz nie podał żadnego oficjalnego powodu, ale wśród domysłów widzów pojawiają się teorie mówiące, że:

  • Youtube gorzej pozycjonuje filmy o podobnej nazwie.
  • Ludzie nie patrzą, który to odcinek, mają wrażenie, że to ten sam film, który już widzieli.
  • Tytuł nie zachęca do kliknięcia.

Prawdopodobnie chodzi tutaj stricte o Youtube i to, że Friz przyzwyczaił swoją widownię do ciekawszych tytułów. Nie ma tutaj żadnej zmiany nazwy projektu etc.