w ,

Dlaczego PewDiePie kończy z Minecraftem na jakiś czas? Youtuber chce pograć w konkurencyjną grę

Seria PewDiePie z Minecrafta dała produkcji Mojangu drugie życie. Ponownie Youtube został wręcz zalany nowymi filmami z Minecrafta.


PewDiePie był jednym z najważniejszych czynników, dla których popularność klockowego świata powróciła. W 2019 roku, po kilku latach przerwy, filmy z tej produkcji ponownie znajdują się w większości krajów w karcie na czasie.

Od jakiegoś czasu jednak temat zaczynał się wypalać. Popularność filmów z Minecrafta wyraźnie maleje, jak i zainteresowanie przykładowo w Google Trends.

Dlaczego PewDiePie robi sobie dłuższą przerwę od Minecrafta?

Jak słyszymy na jednym z filmów, tak naprawdę zrobił wszystko, co było do zrobienia. Dalsza gra wydaje mu się zwyczajnie bezcelowa. Youtuber nie ukrywa także, że naprawdę chcę pograć w Terrarię – ta niedawno otrzymała największa i jednocześnie ostatnią swoją aktualizację.

Nie oznacza to jednocześnie, że twórca nigdy już nie powróci do Minecrafta. Widać jednak, że temat zaczyna powoli się wyczerpywać. Nawet w Polsce zauważalna jest pewna powtarzalność filmów, które już używają gwiazdek więcej, niż normalnych liter.

Prawdopodobnie tak to będzie wyglądać w kolejnych latach, czyli wielki wybuch popularności i kilka, kilkanaście miesięcy spadków.