w

Dlaczego polscy youtuberzy i streamerzy ustawiają sobie czarne zdjęcia profilowe?

Wczoraj wielu polskich twórców ustawiało sobie czarne zdjęcia profilowe. Dlaczego?


Obecna sytuacja na świecie, a szczególnie w USA dociera również do polskiego internetu. Influencerzy postanowili dołączyć do akcji, która nosi nazwę “Blackout Tuesday” i na jeden dzień zawiesić swoje działalności.

Problem w tym, że wiedziało o tym stosunkowo mało osób, a jeszcze mniej rozumie, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Czarne zdjęcia profilowe

Niektórzy twórcy po prostu ustawiali sobie czarne zdjęcia i normalnie wstawiali posty sponsorowane, czy nagrywali swoje filmy. Cała akcja miała zjednoczyć ludzi, którzy chcą zwrócić uwagę na bardzo mocny problem w kwestiach równości.

Tego typu czarne profilowe są widoczne obecnie w wielu miejscach, również na Reddicie. Niektóre serwisy zmieniły swoje logotypy, zdjęcia w tle i przestały cokolwiek wypuszczać przez ten jeden dzień.

View this post on Instagram

✊🏿✊🏾✊🏽✊🏼✊🏻🖤

A post shared by Young Multi 🇵🇱 (@youngmulti) on

Wtorek się skończył, więc wszystko wraca powoli do “normy”. Czy w jakiś sposób to pomogło? Na pewno więcej osób zainteresowało się obecną, dość krytyczną sytuacją w kwestiach związanych z równością. Ta jednak według wielu osób jest obecnie wykorzystywana tylko jako usprawiedliwienie rozbojów w USA, co bardziej szkodzi całej akcji, niż jej pomaga.