w

Dlaczego Twitch zbanował kanał streamujący znak stopu, na którym nikt się nie zatrzymywał?

Dzisiejszy dzień na Twitchu zaczął się dość niecodziennym banem.


Pierwszy dzień miesiąca na Twitchu zawsze jest ciekawy. Zmienia się rotacja kanałów na stronie głównej, tym razem 1 sierpnia złożył się także z poniedziałkiem, więc rozpoczęło się banowanie kanałów zgłoszonych w weekend.

I tak oto zbanowany został kanał streamujący znak stopu. Tak, to był cały “kontent”. Sam kanał nazywał się “stopsigncam”.

O co z tym chodzi?

Jeżeli nigdy wcześniej nie wchodziliście na ten kanał, to streamuje on dokładnie to, co mówi nazwa. To ustawiona statycznie kamera, pokazująca widok na znak stopu. Kto to ogląda? Liczby kanału nie są powalające, bo średnio widownia liczy mniej, niż 70 osób, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

“stopsigncam” zdobył popularność głównie przez akcje społeczności. Niekiedy na kamerze widać było użytkowników Twitcha, którzy czasem trollowali, a czasem robili zabawne rzeczy:

Za co Twitch zbanował kanał? W pierwszej chwili nasuwa się kwestia łamania przepisów. Praktycznie nikt się nie zatrzymywał na tym konkretnym znaku, natomiast w końcu nie jest to wina samego streamującego.

Nieoficjalnie mówi się, że kanał zbanowano za zamawianie pizzy, mebli, różnych dziwnych rzeczy do domów widocznych na ujęciu z kamery.