w

Drama w Ekipie Friza jest naprawdę gruba. Wszyscy złożyli wypowiedzenia, a Ekipa ich nie puszcza

O sytuacji w Ekipie Friza może nie dowiemy się od samych youtuberów, za to wszystko doskonale pokazały dokumenty związane ze spółką.


Wypowiedzenia z umów z firmą i spółką Ekipa Management złożyło sześć osób, które do tej pory były członkami Ekipy. Są to:

  • Patecki,
  • Mini Majk,
  • Tromba,
  • Poczciwy Krzychu,
  • Murcix,
  • Marcysia.

W skrócie chcieli oni oficjalnie rozstać się z Ekipą. Nie byłoby w tym nic niesamowitego, gdyby nie fakt, że Ekipa uznała wypowiedzenia za bezzasadne. Z dokumentów wynika, że wypowiedzenia są bezskuteczne.

Grubsza drama, niż się wydaje

Jak czytamy w dokumentach, ten najważniejszy fragment:

Spółka oraz EM po zweryfikowaniu twierdzeń Twórców uznają przedmiotowe wypowiedzenia za całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

Pełna treść:

Czyli Ekipa nadal chce trzymać youtuberów przy sobie i realizować świadczenia, natomiast youtuberzy chcą odejść. Jeżeli ktoś miał wątpliwości odnośnie sytuacji w Ekipie, to teraz nie ma już wątpliwości.

Przypomnijmy, że większość udziałów należy do Friza (42,21%) i Wujka Łukiego (19.68%). W ogromnym skrócie – jest grubo i nawet youtuberzy nie muszą tego specjalnie komentować. Poszło najprawdopodobniej głównie o pieniądze i właśnie przynależność do Ekipy, tym samym oddawanie procentów, realizowanie świadczeń etc.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka