w

Eleven tłumaczy, dlaczego jego filmy na Youtube przestały zarabiać i dlaczego usunął 200 filmów

Eleven usunął ponad 200 filmów, a jego materiały od miesiąca nie zarabiają.


Ostatnio wielu youtuberów opuszcza platformę Google i kieruje się na Twitcha. Dlaczego? Coraz dziwniejsze zasady i niejasny regulamin zaczyna twórcom mocno doskwierać. Co prawda brzmi to dość zabawnie w odniesieniu do tego, co ostatnio dzieje się na TTV, ale to dobrze pokazuje, w jakim miejscu jest obecnie Youtube.

Eleven, czyli youtuber mający ponad 660 tysięcy subskrypcji, od jakiegoś czasu znacznie zmniejszył swoją aktywność. Wszystko przez problemy z przepięciem jego konta z sieci partnerskiej do czystego Adsense.

Eleven usuwa filmy i mówi o potencjalnej przerwie

W filmie „Oto dlaczego nie było filmów i dlaczego przez chwilę ich nie będzie” youtuber wyjaśnia, że przy procesie przepięcia jego kanału bezpośrednio do Adsense, Google znalazło na kanale treści uniemożliwiające dołączenie do programu partnerskiego. W efekcie kanał miesiąc temu przestał zarabiać.

Eleven szukał przyczyny, przez co z jego kanału zniknęło ponad 200 różnego rodzaju filmów. Co gorsze, to prawdopodobnie nie koniec czystek. Youtuber nie za bardzo wie, na czym ma się skupić, bo dział wsparcia Google mimo tego, że chce pomóc, to nie daje żadnego rodzaju wskazówek.

Problem jest o tyle duży, że chodzi o kilka lat twórczości, a na przeszkodzie w dołączeniu do Adsense mogą stać naprawdę błahe rzeczy pokroju nawet jednego filmu. Eleven podjął decyzję o częstszym i bardziej aktywnym streamowaniu na Twitchu, by nie opierać wszystkiego tylko i wyłącznie na YT, bo, jak widać, bywa to czasami zgubne.

Nie oznacza to całkowitej rezygnacji z Youtube i nagrywania filmów, natomiast skoro filmy nie zarabiają, to całkiem zrozumiałe, że szuka się innych źródeł dochodu. Trudno też powiedzieć, kiedy tę sytuację uda się rozwiązać.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka