w

Friz i Wersow mają ogromny problem z podszywaniem się. Profil ma 160 tysięcy obserwujących

Friz i Wersow natrafili na pewien problem. Friz postanowił nawet zakomunikować, że nie jest to oficjalny profil Weroniki.


Podszywanie się pod popularne osoby nie jest niczym nowym. Problematycznie robi się, gdy na tle wszystkich innych kopii wybija się ta jedna, która zgarnia coraz większe liczby. Dokładnie tak jest w tym przypadku.

Profil podpisany jako “Wersow”, udostępniający treści jako youtuberka podszywa się pod Weronikę. Idzie mu to na tyle dobrze, że zebrał już ponad 166 tysięcy obserwujących, a liczba ta tylko rośnie. Friz postanowił więc działać.

160 tysięcy obserwujących na czyjejś tożsamości

Twitter powinien pomóc youtuberom, natomiast póki co sam Friz pisze:

Jest to odwołanie do tego profilu, który staje się coraz popularniejszy:

Wygląda to naprawdę problematycznie. Szczególnie, że profil jest aktywny i nigdzie nie wskazuje, że może być nieprawdziwy. Udostępniane są zdjęcia jako Weronika.

Profil ten obserwują nie tylko losowe osoby, ale także kanały commentary. Inni youtuberzy zastanawiają się, czy nie można zgłosić tego konta jako podszywanie się. Wiele osób jest przekonanych, że faktycznie to Wersow.

Friz w przeszłości wchodził w “współpracę” z takimi kontami, które podszywały się pod niego samego. Trudno powiedzieć, jak będzie w tym przypadku.