w

Friz vs Blonsky. Kacper wyjaśnia, dlaczego rok temu tak bardzo pocisnął Ekipę i Karola

Fot. https://youtu.be/B05aJXbHTQE | https://youtu.be/tPcKlPwvUUo

Każdy na pewno kojarzy akcję z Frizem i piosenką Kacpra Blonsky’ego. Teraz w końcu wiadomo, o co wtedy chodziło i dlaczego Kacper tak mocno zareagował na żart Karola.


Przypomnijmy szybko, co się wydarzyło w lutym 2020. Kacper Blonsky wypuszcza swoją piosenkę “Eluwina”. Ta osiąga sukces, wszystkie osoby związane z Youtube ją znają. Jedni się śmieją, inni gratulują. Potem wychodzi “Największy polski crusher” i z tym utworem jest podobnie.

W tym wszystkim pojawia się Friz, który żartuje w swoim odcinku:

“(…) nie mogłem się skupić, ale puściłem sobie największego polskiego crashera i już było git. Od razu mi się zaczęło chcieć s*ać”

Kacper Blonsky zaczyna go mocno krytykować, wyzywać przykładowo od pajaców. Jego pierwsze wyjaśnienia jeszcze z tamtego roku:

Blonsky po roku odpowiada, jak to było

Kapcer Blonsky pojawił się na podcaście u Unboxalla, gdzie ujawnił kilka informacji o samym Team X i projekcie. Widzowie mogli się dowiedzieć przykładowo, że głównymi problemami projektu była między innymi organizacja, trudności Stuu czy szkoła Julii Kostery. W tym wszystkim na kilka minut pojawił się też temat Friza.

https://youtu.be/tPcKlPwvUUo

Jak słyszymy, to był okres, w którym Kapcer toczył już walkę z agencją (na materiale ocenzurowane, ale można się domyślić). Nagrał Eluwinę, Największego polskiego crushera, był pewny siebie i miał duże ego. Poczuł, że faktycznie wszystko mu wychodzi. Najważniejsze jednak było tutaj zachowanie Karola, które Kacper do tej pory uważa za słabe. Jak słyszymy:

“(…) właśnie to mnie striggerowało, że ja puszczałem tą piosenkę, chyba Crushera jeszcze jak oni byli w tym domu i mówili, że spoko, fajna nuta. I to mnie chyba striggerowało. Coś pamiętam, że siedzieliśmy w salonie jeszcze. To był salon i przyniosłem głośnik i puściłem tą piosenkę i było, może nie że zaj*biste, Kapcer jest zajebisty super piękna, ale był odzew, że okej, że nie s*am przy tej piosence, wiesz o co chodzi. I to może mnie tak striggerowało, więc tak to wyglądało z mojej perspektywy.”

Kapcer uważał, że to, co zrobił, było głupie i teraz na pewno by się tak nie zachował. Unboxall pociągnął temat i nawiązał już bezpośrednio do tego, jak z perspektywy czasu ocenia to Kacper.

“Czyli jednak uważasz, że gdzieś tam Friz nie zachował się do końca okej? – Pyta Unboxall”

“Tak, ale też ja zrobiłem za dużą burzę. Chyba chciałem bardziej powiedzieć widzom, że okej, w dupie mam to, jakie teraz robi w tym momencie Friz, bo ja i tak mam zaje*iście i cieszę się z tego. W takim stylu chciałem to zakomunikować, a znowu wyszło, że Friz jest gorszy, Friz jest gorszy. Taką miałem intencję.”

Dzisiaj ma to raczej małe znaczenie, jeżeli chodzi o Friza. Karol nigdy nie odpowiedział na zaczepki Blonsky’ego. Był po prostu już wtedy na zupełnie innym poziomie i z perspektywy czasu wydaje się, że była to dobra decyzja.

https://youtu.be/tPcKlPwvUUo

Kacper teraz zajmuje się swoimi sprawami, a Ekipa Friza kończy 2 sezon i szykuje się już do kolejnego. Raczej nie ma między innymi złej krwi, Ekipa czasem wypowiadała się na temat Team X, wspominając, że ich zdaniem głównym problemem było to, że od początku do końca było to planowane i nie wychodziło tak naturalnie, jak w przypadku Friza.