w

Friz z milionową karą lub więzieniem? KNF wszczęło postępowanie w sprawie manipulacji akcjami Ekipa Holding

Reklama

Bardzo głośna wiadomość przeszła przez polskie media. Okazuje się, że Komisja Nadzoru Finansowego podejrzewa manipulacje akcjami Ekipy.


Dla osób, które kompletnie nie ogarniają oficjalnych komunikatów i tego, jak zostało to tam przedstawione – KNF, czyli Komisja Nadzoru Finansowego, podejrzewa, że w Ekipa Holding doszło do manipulacji akcjami i ujawnienia informacji poufnych.

Wszystko to sprawdza się do kasy, natomiast czyny te są zabronione i grozi za to do 5 milionów złotych kary albo od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Ponieważ już ludzie wpisują „Friz więzienie”, to należy wyjaśnić, że nie ma takich przesłanek.

KNF vs Ekipa Holding

Reklama

Na ten moment KNF wszczęło postępowanie, które ma wyjaśnić, czy w ogóle są podstawy do informowania organów ścigania. Sama Ekipa wydała oświadczenie, w którym wyraża całkowitą wolę współpracy z KNF.

Sama Ekipa mówi, że obecnie nie ma informacji na temat żadnych naruszeń, co raczej nie dziwi. W tle są ogromne kary, ale na razie jest to po prostu postępowanie sprawdzające, a nie już ostateczny proces, który ma wymierzyć przykładowo kary na całej spółce.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka