w ,

#holokaustchallenge, czyli TikTokerzy udający ofiary Holokaustu w ramach nowego, szokującego trendu

Społeczność TikToka zaczęła publikować materiały w ramach trendu #holokaustchallenge. Autorzy udają ofiary Holokaustu.


Jakiś czas na TikToku pojawił się nowy, niezwykle enigmatyczny trend. W ramach jego nurtu autorzy materiałów w serwisie udają… osoby zamordowane podczas Holokaustu.

Zagłada Żydów, Polaków i Romów jest bardzo ciężkim kawałem historii, zwłaszcza, dla współczesnego świata, ponieważ tamte wydarzenia miały miejsce stosunkowo niedawno. Temat jest bardzo delikatny i powinno podchodzić się do niego bardzo ostrożnie, o czym ewidentnie zapomniała spora część społeczności TikToka.

Nowy trend wywołał ogromne kontrowersje w mediach społecznościowych

Według TikTokerów, którzy stworzyli tego typu materiały – ich celem było edukowanie widzów na temat zbrodni, które popełniono w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau. Niestety, twórczość spod #holokaustchallenge nie prezentowała się zbyt dobrze.

Przede wszystkim brakowało w niej należytego szacunku dla osób, które zostały w okrutny sposób zamordowane przez Niemców. Podobną opinię wygłosili w specjalnym oświadczeniu reprezentanci Muzeum Auschwitz.

Poniżej można zobaczyć przykładowe materiały TikTokerów:

Całą sprawa może być niezwykle bulwersująca, zwłaszcza dla osób, które znają historię niemieckiego obozu położonego w Oświęcimiu i wiedzą, jak wiele wycierpieli osadzeni w nim ludzie.