w

Ile WKDZIK zarobiło na Youtube w 2020 roku? Sami byli zaskoczeni kwotami

WK utrzymuje się przede wszystkim ze swojego sklepu. Natomiast bardzo ważną rolę w ich biznesie odgrywają także kanały na Youtube.


Warszawski Koks to jeden z tych projektów, który dzięki popularności zdobytej na Youtube zdołał wypromować swoje produkty. W branży jest kilka takich przykładów, natomiast ten wydaje się być najbardziej znanym, jeżeli chodzi o ubrania i produkty typowo sportowe.

To zupełnie normalne, że youtuberzy zarabiają poza Youtube. Szczególnie dobrze mają się sklepy popularnych influencerów, którzy sprzedają głównie koszulki i inne ubrania.

Ile WKDZIK zarobiło z Youtube w 2020 roku?

Rekordowym miesiące, jeżeli chodzi o sprzedaż produktów miał być listopad. Black Friday poskutkowało 15 tysiącami zamówień, co przełożyło się na 2.5 miliona złotych sprzedaży tylko w tym jednym miesiącu.

https://youtu.be/3tCE4oivDCk

To jednak dotyczy sklepu, a nie samego Youtube. Jeżeli chodzi o platformę Google, to w sumie zarabiało 5 kanałów. Jak słyszymy, założyciele WK sami byli zaskoczeni, że na Youtube udało im się zgromadzić tyle pieniędzy.

“Chciałem powiedzieć, strasznie to było dla mnie zaskoczenie, jak dużo my zarobiliśmy z Youtube. Chyba nie było w poprzednich latach takich kwot”

  • Warszawski Koks – 113 tysięcy złotych (55 milionów wyświetleń)
  • Ekipa WK – 65 tysięcy złotych (26 milionów wyświetleń)
  • Kuchnia WK – 54 tysiące złotych (14 milionów wyświetleń)
  • WKDZIK – 27 tysięcy złotych
  • WK Gaming – 4 tysiące złotych
https://youtu.be/3tCE4oivDCk

WK dużą część pieniędzy inwestuje, jak sami wspominają, dalej żyją na zupełnie normalnym poziomie i starają się nie wydawać od razu wszystkiego. Swoje pierwsze regularne wypłaty zaczęli brać z działalności dopiero w 2017 roku.