w

Ile zarabia polski streamer Twitch ze średnią ok. 200 widzów? Na przykładzie streamera Fortnite

Ile obecnie zarabia się na Twitchu? Jeden ze streamerów podzielił się swoimi zarobkami.


„piotrsugar_” to polski streamer Fortnite, którego obserwuje około 28 tysięcy osób. Średnia oglądalność transmisji waha się w granicach tych 150-300 widzów.

Jest to więc przykład rozwiniętego w miarę kanału, który jednak nadal nie jest jednym z topowych. W Polsce pod względem obejrzanych godzin jest to 173. kanał.

Ile się z tego zarabia?

„piotrsugar_” pokazał, jak wyglądają jego zarobki w poprzednich miesiącach. Jeżeli zastanawiacie się, ile taki średniej wielkości streamer jest w stanie wyciągnąć, nie licząc oczywiście współprac i donacji obsługiwanych przez zewnętrzny serwis, to jest to:

  • Sierpień – średnia ilość widzów 231. Zarobki – 224 dolary, czyli w przeliczeniu 1117zł.
  • Wrzesień – średnia ilość widzów 131. Zarobki – 125 dolarów, czyli w przeliczeniu 623zł.

Czy to dużo, czy mało – zależy dla kogo. W sierpniu streamer transmitował przez 186 godzin, we wrześniu natomiast 161 godzin.

Klip: https://www.twitch.tv/piotrsugar_

Jeżeli ktoś był przekonany, że wystarczy mieć tych 200 widzów, by zarabiać po kilka, kilkanaście tysięcy, to tak nie jest – przynajmniej w momencie, gdy nie macie żadnych współprac, a widzowie nie wysyłają wielu donejtów. Wiele także zależy od okresu, tematyki, zaangażowania widzów. U każdego będzie to więc wyglądać nieco inaczej.

Co innego w przypadku streamerek. Wiele kobiet ze średnią 200 osób jest w stanie na luzie się utrzymać, ale tutaj przede wszystkim w grę wchodzi wsparcie od widzów.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka