w

Jak Nitro obszedł swojego bana? Youtuber śmieje się ze wszystkich, którzy go cisną

Nitro oficjalnie nie może tworzyć nowych kanałów. Wykorzystał więc do tego kogoś innego.


Wszyscy byli przekonani, że Nitro zniknie z Youtube’a. Minął jednak zaledwie jeden dzień i youtuber powrócił. Nie trzeba było do tego niesamowitych umiejętności ani nawet specjalnych układów z Youtubem.

Jest to oczywiście średnio dopuszczalne, ale wszystko zależy tutaj od podejścia Youtube’a. Nitro ma zakaz tworzenia nowych kanałów i publikowania treści. Tutaj zasady YT nie są takie jasne, jak na Twitchu, więc daje to pewne pole do manewrów.

Jak Nitro obszedł bany?

Nitro obszedł swoje bany w bardzo prosty sposób. Uruchomił streama na kanale swojego montażysty (13 tysięcy subów) tłumacząc, że jest tam tylko gościem. Oczywiście wszyscy wiedzą, jak jest naprawdę. Nitro normalnie, jak gdyby nigdy nic, obejrzał konferencję High League.

Podczas streama pojawiły się też pewne wyjaśnienia:

  • Youtuber nie może tworzyć nowych kanałów.
  • Youtube odpisał sieci partnerskiej, która zgłosiła się z odwołaniem, że na razie nie chcą rozmawiać o samym odwołaniu.

Nitro mówi, że nie ma czegoś takiego, jak „ban na wizerunek”, jest natomiast ban na treści.

Nie możesz zamieszczać treści, czy ja w tym momencie zamieszczam treści, czy nie zamieszczam treści, ciężkie pytanie. – mówił Nitro.

Na Twitchu jest tak, że możecie być permanentnie zbanowani i dalej można się pojawiać na streamach, ale nie można podejmować żadnej interakcji z czatem. TTV to jednak kompletnie inna platforma, zupełnie inne zasady.

Natomiast wydaje się, że Nitro, streamując na innym kanale, nadal zamieszcza jakieś treści na platformie. Jest to więc rozwiązanie, które może skończyć się banem, ale wcale nie musi. To mimo wszystko wyjątkowa sytuacja na polskim Youtube.

Klip: Zakrza

Co więcej, Nitro potwierdził, że ma wystarczająco dużo pieniędzy, by już nigdy nie pracować. To odpowiedź do wszystkich, którzy pisali o pracy na etacie.

Nitro raczej nie będzie miał problemów z utrzymaniem się, choć youtuber wielokrotnie pokazywał i podsumowywał, jak duże opłaty ma w każdym miesiącu. 6 miesięcy temu youtuber wspomniał, że na koncie ma 1.2 miliona złotych. W 2021 roku mówił, że wydaje około 17 tysięcy złotych miesięcznie.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka