Jak użytkownicy Wykopu „pokonali” Cyberpunka 2077? Wyłączono nawet rejestrację kont

Gry

Reklama

Użytkownicy Wykopu niejednokrotnie pokazywali, że z tą społecznością trzeba się liczyć. Teraz doświadcza tego Cyberpunk 2077.


W temacie Cyberpunka wrze od czasu premiery i trudno się dziwić. Masa błędów i naprawdę dziwnych mechanik przełożyła się na ogólne niezadowolenie graczy czy nawet usunięcie Cyberpunka z niektórych sklepów.

Teraz gra ma kolejny problem. Wypowiedzi jednego ze scenarzystów zirytowały graczy, w efekcie czego w polskim serwisie Wykop powstało na ten temat znalezisko, które bardzo szybko zyskało popularność.

Reklama

Użytkownik „trejn” tak opisuje całą sytuację:

„Najważniejszym dla nas punktem jest jego komentarz w temacie fatalnego systemu PANCERZA a ubioru postaci – w skrócie czapka z daszkiem może mieć 80 pancerza, a tytanowy hełm żołnierza 10. Przez co postać wygląda jak CLOWN zbudowany z losowych elementów przez całą grę. Paweł zauważył że faktycznie gracze zgłaszają ten problem, i będą nad nim pracować w najbliższym czasie! EKSTRA! Problem w tym, że to samo stwierdził inny pracownik CD Projektu na filmie Z 2019 ROKU podkreślając że muszą nad tym popracować bo jest to złe rozwiązanie!”

„Ale nie to jest fundamentem tego wpisu. Po tej uwadze, społeczności tagu #cyberpunk postanowiła przejść na oficjalne forum CD Projektu poświęconego grze, żeby ich zdanie wybrzmiało. Ile lat i miesięcy można dawać sobie nawijać makaron na uszy, w twarz dawać rzucać bezczelnymi kłamstwami? Po przełożeniu w/w wpisu na forum cdprojektu, i rozpoczęciu dyskusji. Temat został natychmiast usunięty!”

„Na reakcje długo nie trzeba było czekać. Wszystkie osoby które jakikolwiek sposób udzieliły się na forum, komentowały lub odpowiedziały w temacie poruszający nieprzychylne informacje, zostały PERNAMENTNIE zbanowane w najbardziej skrajny sposób. Forum nie można nawet czytać bo widnieje tylko niepomijalna notka o banie.”

I to był tylko początek

Reklama

Wykop ma bardzo mocną społeczność, która umie się organizować dosłownie w moment. Po tym, jak znalezisko zyskało popularność, było jasne, że bany nie są końcem tej historii. Użytkownik serwisiu o nicku „pablo397” opisał, co działo się później:

W efekcie rejestracja na forum, ale także i na platformie GOG jest wyłączona. Trudno powiedzieć, jak zespół moderacyjny poradzi sobie z tą dość nietypową sytuacją. Na ten moment faktycznie zablokowano możliwość robienia zakupów przez nowe osoby. Nadal można się logować stworzonym wcześniej kontem, natomiast system rejestracji w tym momencie wygląda na wyłączony.

Podobnie z systemem plusowania komentarzy, który wykorzystywali użytkownicy Wykopu. Teoretycznie chodzi o przerwę techniczną, natomiast jak jest w rzeczywistości, można się jedynie domyślać.

Warto wspomnieć, że TVN24 podało informację o słowach prezesa CD Projekt:

„Osiągnęliśmy już satysfakcjonujący poziom w tym zakresie. Pracowaliśmy też nad generalną wydajnością, z tego też jesteśmy dość zadowoleni. Oczywiście usuwaliśmy też błędy i glitche i to będziemy dalej czynić.”

To był jeden z zapalników do dyskusji, choć zdecydowanie nie była to najważniejsza kwestia w całej tej sytuacji.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej