w

Jak wygląda nowy PogChamp na Twitchu? Globalna, zupełnie zmieniona emotka jest już dostępna

Twitch szybko uwinął się ze stworzeniem nowej emotki.


W związku z kontrowersjami wokół osoby, na której wzorowana była oryginalna emotka PogChamp, Twitch postanowił stworzyć zupełnie nową i zastąpić nią starą. Pierwsze opinie są dość szorstkie. Już teraz wiele osób sugeruje ponowną zmianę, ewentualnie po prostu zakopanie PogChamp.

Wygląda także na to, że pomysł społeczności nie przeszedł. Chyba, że TTV będzie z czasem dodawać nowe emotki do “puli” PogChamp, choć są to na dość niskie szanse.

Nowy PogChamp już na Twitchu

Nowy PogChamp jest już dostępny. Nie da się zbyt wiele o nim powiedzieć oprócz tego, że wywołuje bardzo mieszane uczucia. Obecnie jest stosowany najczęściej z emotką StinkyCheese. Trudno powiedzieć, czy widzowie faktycznie się przyzwyczają.

Warto wspomnieć, że FFZ zdecydowało się na usunięcie wszystkich odmian oryginalnej emotki PogChamp, co oznaczało pozbycie się także PogU, czy WeirdChamp. FFZ to jednak rozszerzenie i nie ma nic wspólnego z Twitchem oprócz tego, że działa w oparciu o tę platformę.

BetterTV od razu zaznaczyło, że nie planuje usuwać żadnych emotek, co wiele osób mocno ucieszyło. Finalnie wydaje się, że byłoby to po prostu utrudnianie życia normalnym widzom, którzy nie chcą się angażować w tę sprawę.