w

Kanał Chude Byki należący do Rafonixa i Wojtka Goli zbanowany na Youtube. Co wiadomo?

Jeden z najszybciej rosnących ostatnio kanałów został zbanowany.


Rafonix powrócił na Youtube, na co teoretycznie miał pozwolenie. Dlatego aktualnie nikt nie wie, co się wydarzyło. Kanał “Chude Byki” miał 320 tysięcy subskrypcji, rósł w bardzo szybkim tempie i miał potencjał na pół miliona chociażby w pierwszym miesiącu funkcjonowania.

Kanał w tym momencie jest niedostępny, Wojtek Gola potwierdza, że Youtube Chude Byki nie otrzymały żadnego ostrzeżenia. W tym momencie komunikat przy wejściu na kanał to:

“To konto zostało zamknięte z powodu naruszenia wytycznych dla społeczności Youtube.”

Wojtek Gola komentuje bana

Duet Rafonixa i Wojtka Goli idealnie wpasował się w pewną pustkę na Youtube. Ludzie chętnie oglądali materiały z “dawnym Rafonem”, który miał masę energii i chęci do działania. Dobrze to współpracowało z Wojtkiem.

I choć kanał nie miał ostrzeżeń, nie robił właściwie niczego, co mogłoby w jakiś sposób łamać ToS, to jednak został zbanowany. Wojtek Gola podczas F2F Fame MMA wyjaśnił, jak to wygląda z perspektywy youtuberów.

Klip: FAME MMA na Youtube

Był to nowy, niepowiązany z niczym kanał. Wiele mówiło się o tym, że powodem może być usunięcie powiązanego kanału, natomiast Wojtek Gola zdementował te plotki. Póki co powód pozostaje nieznany.

Co ciekawe, pada wątek własnej platformy, na której miałyby być publikowane filmy youtuberów. Kilka osób już coś takiego stworzyło i przyjmowało się to różnie.