w

Konkurencja pomarańczowej platformy, na którą praktycznie każdy wchodził umiera

Serwis, który niegdyś był w Polsce niesamowicie popularny dzisiaj zdaje się odchodzić w zapomnienie.


Pomarańczowa platforma i wiele innych serwisów sprawiły, że niektóre, niegdyś niesamowicie popularne platformy po prostu umierają. Tak jest w tym przypadku. Niegdyś była to TOP 1 strona w Polsce, dzisiaj mało kto tam zagląda.

A przynajmniej to sugerują Trendy Google. Widać, że początkowo była to najpopularniejsza strona tego typu, wyprzedzała znacznie pomarańczową platformę. Potem, w miarę upływu lat wszystko się zmieniło.

Kiedyś TOP 1

TOP 1 było utrzymane przez kilka lat, aż w 2018 roku nastąpiła zmiana lidera. Od tamtej pory pomarańczowy serwis wypchnął “czerwoną tubę”. W międzyczasie pojawiały się też inne serwisy tego typu, ale mało komu udawało się utrzymać.

Dzisiaj, choć nadal oba serwisy działają, to wyraźnie widać, kto tutaj króluje. Choć ciekawe, że ten peak z 2008 zdaje się być nadal niedoścignionym. Dzisiaj to tylko ciekawostka, pojedynek stron, o którym mało kto w Polsce mówił.

Kiedyś Netflix wspominał, że w sumie ich największą konkurencją są strony tego pokroju. To dobrze widać na przykładzie właśnie trendów Google, gdzie na czerwono Netflix, a na niebiesko pomarańczowa platforma. Netflix wręcz przegrywa w ostatnich miesiącach.

A temat wypłynął za granicą, gdzie ludzie przypominali sobie dawne czasy i porównywali czerwoną stronę z tą pomarańczową wskazując, jak bardzo wszystko się zmieniło w okresie tych kilku lat.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka