w

Ludzie i tak to obchodzili, więc Discord wprowadza to oficjalnie. Przynajmniej podział fajny

Discord wprowadza coraz więcej funkcji, z których wewnętrznie korzystają te największe serwery.


Discord praktycznie co chwilę albo testuje, albo już ostatecznie wprowadza jakieś nowe funkcje. Tym razem chodzi o możliwość płacenia za konkretne role, możliwości, perki na serwerach. Ludzie korzystali z tego wewnętrznie, a tera wchodzi to oficjalnie.

Co to oznacza?

Wyobraźcie sobie, że właściciel serwera ustawia dostęp do jakiegoś kanału od przykładowo 10 złotych. Teraz będzie to obsługiwane bezpośrednio przez Discorda. Wcześniej trzeba było się bawić zewnętrznymi płatnościami, teraz będzie to o wiele łatwiejsze.

Jak to zrobić? Trzeba wybrać serwer i wprowadzić to oficjalnie. Jedyny problem jest taki, że na ten moment dostępne jest to jedynie w USA. Discord uspokaja jednak, że niedługo dojdą również inne kraje.

Jest to o tyle spoko, że mogą to wykorzystywać różni influencerzy, streamerzy, youtuberzy – dostęp do kanału VIP za określoną kwotę etc. Problem będzie jedynie z tymi „przeciekami z OF”, łatwiej będzie o wszelkie wyłudzenia.

To jednak dopiero przed nami. Zupełnie bowiem nie wiadomo, kiedy ta funkcja pojawi się w Polsce i czy w ogóle do nas dotrze.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka