w

Mamy krytykują Ekipę Friza pisząc, że to “symbol mieszania w głowach naszych dzieci”

Profil, o którym pisaliśmy w przeszłości ponownie zyskał na popularności za sprawą swojego wpisu odnośnie Ekipy Friza. O co tu chodzi i kto to jest?


Profil na Facebooku mający ponad 43 tysiące polubień o nazwie “Mamy Przeciwko Brutalnym Grom Komputerowym” już od kilku miesięcy publikuje materiały, które głównie mają zwrócić uwagę na to, jak szkodliwe są gry komputerowe. Naprzemiennie wrzucane są tam również treści związane z polityką, które tylko podbudzają emocje.

Profil najbardziej znany jest z dodawania kuriozalnych historii związanych z grami, jakie mają wysyłać zaniepokojeni rodzice. Czasem pojawiają się tam sprzeczne informacje, przykładowo o grach, które w jednym tygodniu są polecane dla osób 16+, by w kolejnym zmieniać im kategorię na 18+. Niebezpiecznymi grami mają być między innymi Minecraft, League of Legends, CS:GO, czy Genshin Impact. Wszyscy traktują to po prostu jako pasty.

Mamy o Ekipie Friza

Na profilu znalazł się też wpis o Ekipie Friza, który od razu zyskał na popularności. Jak czytamy, Ekipa jest symbolem mieszania w głowach dzieci. Na pewno widzieliście to już na kilku grupach.

„Ekipa” to symbol mieszania w głowach naszych dzieci. Jest to grupa osób, która „baluje” za pieniądze internautów. Około 3 tygodnie temu wyżej wspomniana ekipa wydała nawet piosenkę, która osiągnęła rekordową ilość wyświetleń w tak krótkim czasie. Każde dziecko od 4-5 rż do 16 rż zna tzw „ekipę”. Dzieci chcą wzorować się na wspomnianych „bohaterach”. Bohaterach którzy w szczycie pandemii latają po całym świecie i za nic mają obostrzenia związane z koronawirusem. Nasze dzieci oglądając ich materiały sądzą, że wirus już dawno przeminął. Nasze dzieci chcą wzorować się na tych „idolach”. Nie powinno się do tego dopuścić.

Oczywiście, że ten wpis od razu pojawił się na ustach fanów Ekipy. Ci pytają wprost, jak Ekipa baluje za pieniądze internautów, choć ci nie przelewają jej pieniędzy.

Oprócz tego profil zaliczył “Frizawkę”, a więc grupę fanów Friza na Facebooku do profili niebezpiecznych.

Niezależnie od tego, czy profil jest trollem, czy na poważnie ktoś chce się pozbyć K-Popu z Polski, te posty zyskują popularność i stają się przedmiotem ożywionych dyskusji, co widać nawet w komentarzach.