w

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada ostrą walkę z patostreamerami!

Do walki z obraźliwymi treściami w internecie rusza rząd. Niedawno odbyła się cała konferencja zapowiadająca walkę z patostreamerami.


Patostreamy to transmisje w internecie, najczęściej na Youtube, gdzie króluje alkohol, przemoc i zachowania ogólnie uznawane za obraźliwe. Oglądający często wspierają tego typu treści wysyłając swoim idolom wsparcie.

Ta rozrywka stała się bardzo popularna za sprawą głównie Daniela Magicala, choć inni, jak Rafonix, czy Gural mocno się do tego przyczynili.

Teraz to rząd będzie walczył

Poprzednio walka z tego typu treściami ograniczała się do zgłaszania spraw do Youtube. W efekcie niektóre kanały były zamykane, ale jeszcze w ten sam dzień ich twórcy powracali z nowymi.

Aktywnie działały również organizacje pozarządowe, które ostatecznie przyczyniły się do postawienia przed sądem chociażby Rafonixa, czy Gurala. Ostatecznie znaczącą karę otrzymał Daniel Magical, który na ten moment odbywa karę więzienia.

Wszystko ma się zmienić, tak przynajmniej zapowiada Ministerstwo Cyfryzacji.

Polski rząd chce postawić przede wszystkim na informowanie, zarówno oglądających, jak i ich opiekunów. W miastach mają być przeprowadzane spotkania i działania, uświadamiające społeczeństwo o zagrożeniach, jakie niesie patostream.

Trudno powiedzieć, co tak naprawdę to da i co się zmieni. Rząd ma różne pomysły i wizje. Często rozwiązania proponowane przez rządzących są nieskuteczne przez brak zrozumienia problemów.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka