w

Mizkif ujawnia, ile najwięcej zarobił na Twitchu tylko w jeden miesiąc. Można się zdziwić

O tym, że będąc streamerem można zarabiać ogromne pieniądze wiadomo nie od dziś.


Streamerzy coraz chętniej i bardziej otwarcie mówią o swoich zarobkach. Kiedyś był to temat owiany tajemnicą, dzisiaj mało kto ma problem powiedzieć otwarcie, ile udało mu się zarobić w danym miesiącu.

Mizkif podczas jednej z transmisji odpowiedział wprost, ile najwięcej udało mu się zarobić nie tyle z samych reklam na Twitchu, ale ogólnie, biorąc pod uwagę także współprace etc.

500 tysięcy dolarów w miesiąc

Oczywiście mówimy tutaj o zagranym twórcy, którego na Twitchu obserwuje w tym momencie 1.4 miliona osób. To liczby, do których póki co w Polsce nikt się nie zbliża. Zagraniczne stawki, zagraniczna widownia przełożyły się na bardzo wysoki rekord zarobków.

Okazuje się, że Mizkif w miesiąc wyciągnął w kwietniu 500 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu na polskie złotówki daje nam to 1.8 miliona. Jednocześnie potwierdza się teoria o tym, że 2021 dla wielu internetowych twórców był rekordowy, jeżeli chodzi o zarobki. Początek roku zazwyczaj był słabszy, teraz było zupełnie inaczej.

Oczywiście nie ma sensu tego porównywać do Polski, gdzie dopiero teraz na TTV zaczynają pojawiać się jakieś sensowniejsze reklamy, a mamy już połowę roku. Nie jest jednak tak, że polscy streamerzy byli jakoś szczególnie stratni. Większa widownia u wielu osób przełożyła się na lepsze współprace. Na pewno masa osób 2020 i 2021 rok zaliczy do naprawdę udanych.