w ,

Nagła zmiana na Twitch problemem dla Cyberpunka 2077. Zbanowani nie będą mogli być pokazywani na streamach

Twitch w związku z jednym z ostatnich streamów zmienił swój regulamin.


CDPR ma już jakiś pomysł i najwidoczniej radzi sobie z kwestią praw autorskich i zgłoszeń DMCA, o czym pisaliśmy wczoraj. Studio nie mogło jednak przewidzieć nagłej zmiany regulaminu Twitcha.

Dlaczego ta zmiana może być kluczowa? Według niej zbanowane osoby nie będą mogły pojawiać się na transmisjach.

Jak to się łączy z Cyberpunkiem 2077?

Zmiana w regulaminie nastąpiła nagle i jest wynikiem wspólnego streama Dr Disrespect’a i Nadeshot’a. Disrespect nadal jest zbanowany i do tej pory nie wiadomo dlaczego. Twitch jednak widząc, ile emocji powoduje pojawienie się streamera na platformie, postanowił wprowadzić dodatkowy punkt w kwestii zawieszeń.

Dlaczego może być to problemem dla Cyberpunka? Oficjalnie wiadomo, że Disrespect odegra ważną rolę w świecie stworzonym przez CDPR. W końcu streamer zgarniał nagrody za najlepszą internetową osobowość, był też przez wiele miesięcy TOP 1 pod względem popularności. Nic więc dziwnego, że deweloperzy chcieli z nim współpracować.

Najważniejszym będzie teraz zorientowanie się, w jaki sposób TTV podchodzi do Rogue Company. Póki co nie ma żadnych informacji o tym, by obecność skina Disrespecta i jego całej mapy były jakąś dużą przeszkodą. Regulamin zmienił się jednak dopiero kilkanaście godzin temu, więc wszystko może się jeszcze wydarzyć.