w

Największe gwiazdy TikToka nie mają zamiaru przechodzić na Instagram Reels

“TikTok jest moim domem” – z takiego założenia wychodzi większość twórców na TikToku.


Instagram stworzył bezpośrednią konkurencję dla TikToka, która miała być nowym miejscem dla wszystkich, którzy nie byli pewni tego, czy TikTok przetrwa ostatnie kontrowersje.

Życie szybko zweryfikowało, że mało kto zastanawiał się w ogóle nad przechodzeniem na Reels. Głównie dlatego, że TikTok praktycznie gwarantuje wysokie zasięgi.

TikTok do samego końca?

Najwięksi twórcy na platformie przekonują, że nie ma się czego obawiać, jeżeli chodzi o pozycję TikToka. Tak samo za granicą, jak i w Polsce. Wszyscy mówią o tym, że na Instagramie na nowo trzeba wszystko budować, a przechodzenie tam może być dla wielu osób zgubne. TikToka po prostu się przegląda w wolnych chwilach dla filmików, Instagrama raczej dla zdjęć.

@nomedenlikes

Espero no les de cosquillas comer pan #mipan #mipansususu #mipansususum #mipansususunsususunmipanyakakusñamñamñam #windnine

♬ sonido original – nomedenlikes

Ta sytuacja miała jednak pokazać TikTokerom, że muszą się rozwijać także o inne platformy. Na 46 ankietowanych osób związanych z agencją Fantybes zrzeszającej największych twórców wszyscy przyznali, że chcą rozwijać się także o inne media społecznościowe, jak Twitter, Facebook, czy właśnie Instagram.