w

Nieuczesana odmówiła propozycji walczenia z zaskakującego powodu. Ludzie skrytykowali jej odpowiedź o honorze

https://www.twitch.tv/nieuczesana

Nieuczesana jest kolejną streamerką Twitch, która otrzymała propozycję dołączenia do jednej z freakowych organizacji – High League. Odmówiła.


Udział osób powiązanych z Twitchem w organizacjach pokroju Fame lub HL nie jest żadnym zaskoczeniem. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak duży potencjał drzemie w Twitchu i w społecznościach zgromadzonych wokół tych popularnych osób.

Nieuczesana jest w tym momencie jedną z największych streamerek na polskim Twitchu. W sierpniu zajęła 3. miejsce pod względem ilości obejrzanych godzin w kategorii kobiet. We wrześniu utrzymuje się na TOP 2.

https://streamerzy.pl/ranking/streamerki?d=2022-09

Warto pamiętać, że na Twitchu mówi się różne rzeczy, często bez większego przemyślenia tego, jak zostanie coś odebrane. Tutaj raczej nikt nie zwróciłby na to uwagi, gdyby nie ogólna informacja o możliwości walki Nieuczesanej. Warto pamiętać, że streamy na Twitchu są na żywo, bez scenariuszy, bez analizowania każdego słowa.

Dlaczego Nieuczesana się nie zgodziła?

Nieuczesana ma swoją oddaną publikę, często mówi i pisze to, co myśli. Jest popularna, więc nic dziwnego, że HL zaproponowało jej dołączenie do federacji. Streamerka podczas jednej z ostatnich transmisji ujawniła, że faktycznie była opcja dołączania do HL, natomiast odmówiła.

Powód dość mocno zaskoczył ludzi, szczególnie na TikToku. Dokładny moment, w którym o tym mówi:

Klip: https://www.twitch.tv/nieuczesana

Warto najpierw przesłuchać cały ten fragment, bo tekst czytany odbiera się inaczej, niż oglądany. Widać tam więcej emocji, dokładny kontekst etc.

Ja im walkę odmówiłam, to mogą teraz chcieć dojechać(…). – to było oczywiście typowo żartobliwie w kontekście wspólnego oglądania transmisji z HL na Twitchu. – Miałam po prostu ofertę i mieliby mi szukać zawodniczki.

Czemu się nie zgodziłaś?

Bo mam honor.

Potem Nieuczesana wyjaśniła trochę więcej:

(…) a ja wiesz, ja siedzę przed komputerem, źle się odżywiam, mam jakiś zaniedbany organizm. To byłoby dobre dla mnie takie przygotowanie do walki, ale nie chcę się z nikim bić, dla mnie to jest takie…

Ludziom szczególnie nie spodobał się tekst o honorze. Streamerki często tłumaczą, że coś zostało wyrwane z kontekstu, że źle ktoś coś zrozumiał, natomiast na klipie jest cała rozmowa z tym wątkiem, od początku do końca.

Ponieważ zawsze przy takich sytuacjach potem pojawiają się dyskusje, to może z Wikipedii:

Honor to postawa, dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne.

SJP:

  • poczucie godności osobistej lub dobre imię
  • zaszczyt

To, co piszą ludzie na ten temat:

Jak to tłumaczyć? Prawdopodobnie słowo honor pojawiło się tam bez większego przemyślenia, w efekcie czego zostało odebrane w złym znaczeniu. Warto wspomnieć, że ogólnie Nieuczesana zdaje się wspierać świat, jaki pokazuje chociażby HL, w końcu na jej transmisji organizowane było wspólne oglądanie. Nie jest więc tak, że streamerka jakoś się od tego odcina i nadaje galom negatywny wydźwięk.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Rozrywka