w

Nitro ma kolejny problem. Następny urząd sprawdza, czy nie doszło do oszustwa

Nitro zdecydowanie nie ma lekko. Mimo banów ludzie nadal mocno interesują się jego osobą i prowadzonymi przez youtubera biznesami.


O tej sprawie było głośno już jakiś czas temu. Osoby zaznajomione dobrze z działalnością Nitra na pewno kojarzą sklep o nazwie CBD.exe, w którym youtuberzy sprzedawali różne produkty powiązane z CBD. „Youtuberzy”, bo oprócz Nitra promował to także Takefun.

I choć sklep ogólnie przynosił straty, to nadal pozostawał aktywny. I tak oto zainteresowały się tym osoby znające się na rzeczy. Te wytknęły youtuberom, że na stronie występują ich zdaniem przekłamania.

Sprawdzi to teraz urząd

Takefun wypowiadał się na ten temat już jakiś tydzień temu. Youtuber nie chciał wówczas czytać oryginalnego tekstu, obiecał skontaktować się z osobami, które są odpowiedzialne za cały projekt.

Do tej pory pytania zadawali widzowie. Teraz zada je UOKiK. Wiadomo, że do urzędu wpłynęło pismo w sprawie Nitra i Takefuna na temat wprowadzania w błąd konsumentów. Urząd jest w trakcie analizowania sprawy i nie wydano jeszcze żadnych decyzji.

W zasadzie trudno mówić tutaj jeszcze o jakimś wielkim problemie dla youtuberów. Analiza może zakończyć się po prostu oddaleniem pisma. Z drugiej strony jest duża szansa, że jednak influencerzy będą musieli się wytłumaczyć ze swoich działań i ewentualnie ponieść ich konsekwencje.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka