w

Nowy raport ujawnia, ile zarabia PewDiePie, Ninja i najwięksi twórcy

Forbes wypuścił nowe zestawienie dziesięciu najlepiej zarabiających twórców treści w internecie.To, ile zarabiają najwięksi streamerzy i youtuberzy na pewno dla wielu osób będzie zaskoczeniem. To liczby, do której przeciętna osoba nigdy się nie zbliży.

Jak informuje Forbes, w sumie dziesięciu najlepiej zarabiających twórców w 2019 roku złożyło się na kwotę 121 milionów dolarów.

Najlepiej zarabiający streamerzy i youtuberzy

Cała lista rozpoczyna się streamerem, który jako pierwszy zdecydował się przejść z Twitcha na Mixera. Jak widać jak najbardziej było to dla niego opłacalne. Ninja w tym momencie jest TOP 1, za nim znalazł się PewDiePie, na trzecim miejscu youtuber zajmujący się Minecraftem.

  1. Tyler ‘Ninja’ Blevins – 17 milionów dolarów
  2. Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg – 15 milionów dolarów
  3. Preston ‘Preston’ Arsement – 14 milionów dolarów
  4. Mark ‘Markiplier’ Fischback – 14 milionów dolarów
  5. Michael ‘shroud’ Grzesiek – 12.5 milionów dolarów
  6. Daniel ‘DanTDM’ Middleton – 12 milionów dolarów
  7. Evan ‘VanossGaming’ Fong – 11.5 milionów dolarów
  8. Sean ‘Jacksepticeye’ McLouglin – 11 milionów dolarów
  9. Timothy ‘TimTheTatman’ Betar – 8 milionów dolarów
  10. Nick ‘NICKMERCS’ Kolcheff – 6 milionów dolarów

Choć liczby nigdy nie będą dokładne, to widać, że youtuberzy mocno muszą się bić ze streamerami. Obie formy zdobywają sporą popularność.

Pytanie, co gracze będą woleli oglądać w 2020 roku. To zależy głównie od umów, jakie będzie zawierać chociażby Ninja. 2019 był dla niego bardzo dobry z kilku względów, jak zawarcie partnerstwa z Mixerem, czy Adidasem.