w

O co chodzi w dramie ZeboPL i Naruciaka? Zaczęło się od krytyki Friza i Ekipy

Wszelkie zmiany kontentu Naruciaka, jak widać, nie najlepiej mu ostatnio wychodzą. Z tego powodu doszło do pewnego konfliktu.


Naruciak to jeden z najpopularniejszych polskich twórców, znanych głównie z serii Ciumkaj Loczki, w której komentuje różne paradokumenty. Ostatnio jednak zupełnie zmienił swój kontent. Tyle że ta zmiana niekoniecznie dobrze wychodzi.

Cała ta sprawa ma swój początek jeszcze w listopadzie 2020. To właśnie wtedy Naruciak na swoim Twitterze otwarcie i dość mocno skrytykował Ekipę Friza. Chodziło wówczas o odcinek z rozbijaniem samochodów.

Po jakimś czasie nawiązał do tego ZeboPL, youtuberom nie podobało się krytykowanie nie tyle samych youtuberów, co sponsorów i partnerów. Twórcy nie chcieli, by stało się to standardem. ZeboPL nagrał więc dwa filmy traktujące o zachowaniu Naruciaka.

Po kilku miesiącach sprawa nabrała tempa

Naruciak odpowiedział na te filmy również na Twitterze oraz podczas swoich streamów.

Gdy wydawało się, że sprawa po prostu gdzieś tam umrze, Naruciak opublikował film, w którym nawiązuje do całej sytuacji.

Oprócz tego w międzyczasie pojawił się też obszerny komentarz z tłumaczeniem.

Na ten materiał odpowiedział wczoraj ZeboPL, wytykając youtuberowi hipokryzję, zaprzeczanie samemu sobie etc. Blisko 20-minutowy materiał bardzo mocno uświadomił Naruciakowi, jak wygląda sytuacja.

W efekcie dzisiaj pojawiła się odpowiedź Naruciaka, już w zupełnie innym tonie, niż dotychczas. Youtuber dostrzegł swoje błędy, które sam punktuje.

Czy ta sprawa będzie miała ciąg dalszy? Raczej nie, choć trudno powiedzieć, co dalej zrobi Naruciak. Widać, że chce zmienić swój kontent, ma na to pewien pomysł, ale 2021 na ten moment nie idzie w pełni po jego myśli.