w

PewDiePie zaprezentował swój nowy kontroler do grania na telefonie, który niedługo trafi do sprzedaży

PewDiePie ponownie wziął się za tworzenie produktów, tym razem przeznaczonych dla graczy mobilnych.​


Pewds w swoim najnowszym filmie ujawnił, nad czym pracował przez ostatnie kilka miesięcy. Był to “Arkade Blaster”, czyli mobilny kontroler do gier. Wygląda dość oryginalnie i według Felixa świetnie sprawdza się w grach pokroju Fortnite.

Czy rzeczywiście tak jest, ile to wszystko kosztuje i w końcu jak wygląda?

Kontroler od PewDiePie

Sam kontroler wygląda po prostu, jak zabawkowy pistolet. W górnej części montujecie telefon, pod palcem znajduje się spust, a całość kontrolowana jest a pomocą ruchów. Choć brzmi dość dziwnie, to zdaje się rzeczywiście działać. Wszystko przeznaczone zarówno dla urządzeń z rodziny iPhone, jak i systemów Android.

Ceny nie ujawniono, natomiast według wstępnych informacji może wynosić nawet 99 dolarów. Całkiem sporo, bo w końcu to ponad 400 złotych. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie Arkade Blaster będzie tyle kosztował.

Mobilne granie już od jakiegoś czasu jest bardzo popularne. Czy to w niezobowiązujące tytuły pokroju Brawl Stars, czy gry dla nieco starszych w stylu Call of Duty. Coraz częściej wydawane są gry FPS, które rzeczywiście wymagają trochę sprawniejszego celowania. Czy kontroler od PewDiePie będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie? Przekonamy się za kilka tygodni, gdy sprzęt będzie miał swoją oficjalną premierę.