w ,

PH, najpopularniejszy serwis dla dorosłych usuwa większość filmów. Zostaną nieliczne

PH właśnie potwierdziło, że rozpoczyna proces usuwania milionów filmów, jakie zostały dodane z niezweryfikowanych kont.


PH od kilku dni ma ogromne problemy. Po zgłoszeniach, że w serwisie są treści z udziałem osób nieletnich, najwięksi operatorzy kart zdecydowali się nie tylko zawiesić, ale całkowicie zerwać dotychczasową współpracę.

W efekcie za konta premium nie można było już płacić za pośrednictwem kart VISA i Mastercard. Osoby mające premium właśnie je straciły.

Większość filmów zostanie usuniętych

Trudno powiedzieć, czy to koniec tego serwisu, ale istnieje takie prawdopodobieństwo. Coraz większa ilość partnerów wycofuje się ze współpracy po publikacji New York Times odnośnie treści nielegalnych, czyli takich z udziałem osób poniżej 18 roku życia.

Serwis podjął już bardzo drastyczne kroki. Od poprzedniego tygodnia trwa przeglądanie wszystkich materiałów. Rozpoczęto również proces banowania kont, które publikowały treści bez statusu zweryfikowanego. Z czym to się wiąże? Z serwisu zniknie zdecydowana większość filmów. Już teraz usunięto większość tych najpopularniejszych, które często notowały po 20-30 milionów odsłon.

PH próbuje się bronić informując o tym, że organizacje non-profil znalazły 118 przykładów naruszeń w serwisie, natomiast w takim samym okresie Facebook musiał stawić czoła ponad 84 milionom takich zgłoszeń.

“Pozbawiliśmy możliwości publikowania kont, które nie były zweryfikowane, ograniczyliśmy pobieranie i nawiązaliśmy z wieloma organizacjami (…) Jako część naszej polityki, zawiesiliśmy także konta, które nie były stworzone przez zaufanych partnerów, korzystających z programu partnerskiego.”

Serwis był największym, jeżeli chodzi o ilość treści i popularność. Zawsze też chętnie rozmawiał ze swoją społecznością informując między innymi o trendach przykładowo w kwestii postaci z gier komputerowych.