w

Pierwszy film na Youtube, który właśnie przebił 10 miliardów wyświetleń. Pewnie go widzieliście

Jeden z filmów na Youtube przebił barierę 10 miliardów wyświetleń. I choć jest zagraniczny, to wiele osób go zapewne kiedyś widziało.


Na Youtube jest cała masa ikonicznych filmów, które były viralami nawet w Polsce. Te największe wyniki oglądalności osiągają jednak nawet nie virale, a piosenki. Głównie dlatego, że ludzie po prostu do nich wracają i nabijają im wyświetlenia.

Dodajmy do tego fakt, że największe odsłony na całym Youtube osiągają treści dla dzieci – rodzice zwyczajnie włączają jeden film, a potem uruchamia się cała playlista. Wszystko to składa się na jedną piosenkę dla dzieci, która właśnie przebiła 10 miliardów wyświetleń.

Baby Shark z rekordem wyświetleń

Baby Shark było przedmiotem wielu wyzwań, czy to na Facebooku, czy Twitterze i TikToku. Masa kompilacji i popularności złożyło się na to, że piosenka przebiła 10 miliardów wyświetleń, wyprzedzając jednocześnie Despacito i to jeszcze w 2020 roku.

Warto wspomnieć, że Baby Shark w pełni wykorzystało swój potencjał i wypuściło masę różnego rodzaju zabawek, pluszaków, figurek.

Ponieważ są to treści dla dzieci, to komentarze zostały wyłączone, film ma 32 miliony łapek w górę, łapki w dół są oczywiście już zasłonięte.

Jest to pierwszy film, który przebił magiczną liczbę 10 miliardów, wystarczy tylko przypomnieć, jaki szał wywołało Gangnam Style, które po 5 miesiącach zdołało dobić do miliarda odsłon – wówczas wydawało się to abstrakcyjnym wynikiem, a przecież miało to miejsce jeszcze w 2012 roku.