w

Piłkarz Gerard Pique i streamer Twitch Ibai zorganizowali mistrzostwa świata w podbijaniu balona

Brzmi jak żart, ale właśnie to wydarzenie było wczoraj hitem na Twitchu.


622 tysiące w pekau – tyle osób oglądało wczoraj mistrzostwa świata w podbijaniu balona. Chociaż brzmi zabawnie, to wyszła z tego naprawdę świetna inicjatywa. Gerard Pique oraz Ibai bardzo dobrze się znają i często wpadają razem na dziwne pomysły.

Ibai to bardzo popularny hiszpański streamer Twitch. Obserwuje go ponad 8 milionów osób, a jego rekord wszechczasów to 1.5mln osób oglądających w jednym momencie. Takie liczby pozwalają na realizację nawet najdziwniejszych pomysłów.

Zaczęło się od TikToka, a skończyło na profesjonalnych mistrzostwach

Wszystko to zaczęło się od nagrania na TikToku:

Potem pomysł przerodził się w coś, co spokojnie można nazwać hitem oglądalności. Choć całość była transmitowana w języku hiszpańskim, to mistrzostwa oglądał chyba każdy. Były naprawdę profesjonalnie przygotowane.

Była normalna ceremonia otwarcia, był podział na grupy, były same mecze. Jedyne, czego zabrakło, to reprezentanta Polski. Zgłosiło się wiele krajów, ale z jakiegoś powodu Polski wśród nich nie było, a szkoda.

Jak wyglądały same mecze? Do ich rozegrania zbudowano specjalne “boiska”, czyli pokoje. Widać, że rzeczywiście inspirację czerpano z TikToka. Rozgrywki były niesamowicie zacięte i nie brakowało świetnych akcji.

Teraz wystarczy czekać, aż ktoś powtórzy to również w Polsce, choć trudno będzie utrzymać tak wysoki poziom realizacji całego projektu.