w

“Po**bało was już do końca?” – Isamu reaguje na zakaz hazardu na Twitchu. Co się zmieni?

Twitch ugiął się pod masą próśb o zakazanie na Twitchu hazardu. W Polsce zmieni się stosunkowo niewiele, choć kto wie – może być tutaj całkiem ciekawie.


W Polsce hazard jest bardzo mocno regulowany przez prawo, o czym dość dotkliwie przekonali się youtuberzy i streamerzy, którzy jakiś czas temu po kolei wzywani byli na policję i płacili większe i mniejsze mandaty za streamowanie “slotsów”.

Na Twitchu hazard dalej jest streamowany, ale nie przez Polaków. W ostatnich miesiącach wielu streamerów, w tym między innymi Pokimane, bardzo głośno wypowiadało się o szkodliwości pokazywania hazardu na TTV.

Twitch zakazuje, póki co tylko kilka stron

Twitch podjął więc decyzję o tym, by zacząć regulować sprawy związane z hazardem. I tak oto oficjalnie zakazano streamowania z czterech stron internetowych. Lista nie jest jeszcze zamknięta, a oficjalne stanowisko w tej sprawie ma się dopiero pojawić. Wszystko to uderza głównie w zagraniczny rynek, gdzie transmisje z hazardu zdobywały ogromne liczby.

Reakcja społeczności jest bardzo różna. Jedni się cieszą, inni wręcz odwrotnie. W Polsce zmienia to stosunkowo niewiele, ale jak widać, niektórzy są dość mocno zirytowani.

W Polsce rozpoczęła się dyskusja odnośnie szczególnie jednej strony, którą wszyscy doskonale znają. Obecnie jednak nie ma ten temat żadnych informacji, a serwis nie został w żaden sposób zakazany etc. – wszystkie wiadomości na temat ewentualnego zakazu streamowania “ruletek” pozostają tylko plotkami.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Rozrywka