w

Pod żadnym pozorem nie wchodźcie na te kanały Twitch. Ogromny exploit pozwala wyciągać IP

Na Twitchu jest ogromny exploit, który wyciąga adresy IP streamerów, ale także i przypadkowych osób.


Od kilku godzin na różnych serwerach Discord publikowane są adresy IP popularnych streamerów. Wszystko to przez charakterystyczne konta na Twitchu, na które pod żadnym pozorem nie radzimy wchodzić.

Na ten moment wiadomo o kilkudziesięciu kontach, które w nazwie noszą albo adres IPv6, albo coś w stylu “Clickonme” – jeżeli zobaczycie coś takiego na swoim czacie, od razu zbanujcie takie konto. Są to boty używane tylko i wyłącznie do publikowania nicku i adresu IP danej osoby z Twitcha. Dotyczy to tak samo streamerów, jak i losowych użytkowników, którzy dadzą się skusić.

Jak to działa, o co chodzi?

Wejście na taki kanał oznacza dopasowanie Waszego nicku z TTV do adresu IP. W wielkim skrócie, na Twitchu jest exploit pozwalający na wyciąganie adresów IP za pomocą panelu pod streamem. Problem jest bardzo poważny, bo wyciekło w ten sposób już naprawdę wiele adresów. Te publikowane są na specjalnych serwerach Discord, do których zaproszenia rozprzestrzeniają się dosłownie wirusowo.

Nie wiadomo, czy dotrze to do Polski, ale warto być czujnym. Te konta to boty wchodzące na losowe, najpopularniejsze kanały. Może się więc zdarzyć, że nagle także i w Polsce pojawi się spam zachęcający do kliknięcia.