w

Pokimane skrytykowana za swoje słowa wobec streamerów Twitch, którzy transmitują szachy

Pokimane podczas jednej ze swoich transmisji rzuciła tekstem, który nie wielu osobom się nie spodobał.


Pokimane nie jest już najpopularniejszą streamerką na świecie. Jak wczoraj pisaliśmy, wyprzedziła ją pewna youtuberka, nadająca tylko i wyłącznie na Youtube. Nadal jednak Poki jest najchętniej oglądana, jeżeli chodzi o sam Twitch.

Oznacza to tyle, że praktycznie każde jej choć trochę kontrowersyjne zdanie zostanie shotowane i najprawdopodobniej wyląduje na Youtube. Dokładnie tak się stało i tym razem.

Pokimane o streamowaniu szachów

Poki również zaczęła śledzić szachy. Podczas jednej z transmisji porównała szachistów na Twitchu do ludzi na pustyni, którzy cieszą się, że ktoś się nimi zainteresował.

Wypowiedź ta wzbudziła wiele emocji. Oglądał ją także Hikaru, który w sumie nic nie powiedział i zrobił tylko zdziwioną minę. Klip oczywiście wylądował na Youtube, a tam komentarze nie są zbyt przychylne.

Ludzie zwracają uwagę na to, że szachy w bardzo naturalny sposób stały się popularne na TTV i raczej osoby streamujące szachy po prostu to lubią i nie walczą o niesamowite zasięgi.

Sprawa budzi wiele kontrowersji, natomiast wydają się one nieco zbyt przesadzone. Finalnie to po prostu jedno zdanie wyrwane gdzieś z całej dyskusji.